Udany debiut sztangistek

Rano 18. września Opole przywitało czterdzieści sztangistek z dziesięciu polskich klubów. Punkt 11.00 rozpoczął się tam bowiem, Drużynowy Puchar Polski Kobiet. W zawodach tych po raz pierwszy w historii wystartowały dziewczęta z LKS "Budowlanych" Nowy Tomyśl. Czteroosobowa ekipa w składzie: Natalia Kudłaszyk, Marta Wesoła, Sylwia Miczyńska i liderka drużyny, Patrycja Piechowiak , zanotowały w debiucie wyśmienity start.

Patrycja Piechowiak została najlepszą zawodniczką zawodów

Zdobyły łącznie 894,7 punktów. Do trzeciego miejsca zabrakło im tylko 8,9 pkt., zaś do drugiego tylko 9,5 pkt. Tak małe różnice punktowe obrazują jak zacięta i wyrównana walka odbyła się wśród najlepszych sztangistek kraju na opolskim pomoście. Liderka naszego zespołu Patrycja Piechowiak, okazała się również zdecydowaną liderką wśród wszystkich czterdziestu zawodniczek, zdobywając 260 pkt., co okazało się najlepszym wynikiem dnia.

Naprawdę niewiele zabrakło do pudła - powiedział trener Marcin Lampe - Jednak czwarte miejsce w debiucie, to naprawdę dobry wynik. Przy okazji zapraszam nowotomyślan na 26. września do siłowni LKS "Budowlani" Nowy Tomyśl, odbędą się zawody o Puchar Starosty. Duże prawdopodobieństwo, że są to ostatnie zawody na siłowni w Zespole Szkół nr 2. im. Stanisława Staszica. Już niedługo bowiem przenosimy się do nowego obiektu - Młodzieżowego Centrum Podnoszenia Ciężarów.

Poniżej zdjęcia z prezentacji grup w których startowały....

Natalia Kudłaszyk

Marta Wesoła

Sylwia Miczyńska

i Patrycja Piechowiak

dodano: 18.09.2015

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA