Sukces naszej zawodniczki Natalii Kudłaszyk

"Jestem młodą, ambitną, zapaloną do sportu nastolatką, która ma nietypową pasje i może dlatego mnie to tak kręci, że każdy się dziwi jak ja to robię, taka malutka - a taka silna, każdy mnie podziwia i z ciekawością patrzy na moje treningi. Tą pasją jest podnoszenie ciężarów...". Tak rozpoczyna się praca naszej zawodniczki Natalii Kudłaszyk, wysłanej na konkurs "Szukamy młodych mistrzów", który był organizowany przez kampanię "Zachowaj trzeźwy umysł.

Laureatka konkursu - Natalia Kudłaszyk

W klubie wszyscy wiedzą, że Natalia oprócz tego, iż jest wyśmienitą sztangistką młodego pokolenia (mistrzyni Polski Młodzików do lat 15), jest również osobą pełną pasji, zainteresowań a przede wszystkim uzdolnień. Jeszcze nie tak dawno pisaliśmy wystawie fotograficznej jej autorstwa, a dziś znów możemy pochwalić się kolejnym dokonanie Natalii, tym bardziej, że jest nierozerwalnie związany z podnoszeniem ciężarów.

Jak się dowiedzieliśmy na konkurs nadesłano kilkanaście tysięcy prac z całej Polski. Na galę wręczenia nagród w dniu 23.września, zaproszono kilkadziesiąt osób, w tym naszą Natalię z którą pojechali rodzice Monika i Tomasz (czynny sztangista), wice dyrektor szkoły pani Jolanta Spychała, nauczycielka biologii z gimnazjum pani Arleta Kucz, która była koordynatorką akcji w gminie, oraz jako przedstawicielka urzędu miasta, pani Jolanta Schade.

Natalia z prowadzącym galę i ekipą z Nowego Tomyśla. Pierwsza z prawej dumna mama - Monika

Gala odbyła się chyba w najlepszym miejscu, jakie sobie mogli wymarzyć młodzi sportowcy - w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Imprezę prowadził znany dziennikarz Jakub Powoda, a nagrody wręczał sam szef kampanii "Zachowaj trzeźwy umysł" pan Piotr Adamski. i tu czas powiedzieć o najmilszej dla nas wiadomości - kilkanaście tysięcy prac, kilkadziesiąt osób zaproszonych na galę i tylko pięć nagród - w formie jednorazowego stypendium. Z tych pięciu nagród, jedna przyjechała oczywiście do Nowego Tomyśla, ponieważ Natalia Kudłaszyk została jedną z tych pięciu laureatów konkursu!

...Już po wręczeniu nagrody - stypendium

Podobno prowadzący galę, zanim zaprosił Natalię na scenę, powiedział do publiczności, że nie będzie mówił jaki sport uprawia Natalia i żeby sami próbowali zgadnąć. Było sporo w tym zabawy, bo niezorientowanym w temacie, trudno jest uwierzyć, że Natalia (która startuje w najlżejszych juniorskich wagach) jest zawodniczką podnoszenia ciężarów. Zapewne jednak szybko w to uwierzyli, bo ze sceny Natalia musiała opowiedzieć na czym polegają boje rwania i podrzutu, w jaki sposób i gdzie trenuje, jakie ma rekordy i sukcesy sportowe. Mówiła o swojej pasji, ciężko byłoby w tym dniu to pokazać - młodej eleganckiej dziewczynie ubranej w buty na obcasie i spódniczkę mini.

W tle historia podnoszenia ciężarów, a na pierwszym planie przyszłość tego sportu

Co prawda w klubie nie jesteśmy specjalnie zdziwieni - mówi Robert Salwowski - Natalia to bardzo uzdolniona i to wszechstronnie dziewczyna i co chwila zaskakuje nas swoimi aktywnością i sukcesami poza sportowymi. Na pewno jesteśmy dumni z jej dokonań, to nie ulega żadnej wątpliwości.

Z mamą i tatą przed wejściem do Centrum Olimpijskiego

dodano: 01.10.2015

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA