Zawody o Puchar Starosty Nowotomyskiego

W ostatnią sobotę września w siłowni LKS "Budowlani"  Nowy Tomyśl odbyły sie zawody juniorów o Puchar Starosty Nowotomyskiego. W zawodach wystartowało sześć dziewcząt, w tym trzy debiutantki i ośmiu chłopców wśród których był jeden debiutant. Nie było niespodzianki - najlepszym zawodnikiem został medalista mistrzostw Europy, Martin Stasik uzyskując 308,4 punktów. Wśród dziewcząt bezkonkurencyjna była Sylwia Miczyńska z wynikiem 187,3 punktu.

Prezes klubu i trener Martina, Jerzy Nowak powiedział, że jest niesamowicie zadowolony ze startu wychowanka, któremu bardzo niewiele zabrakło do pokonania 103 kg. w podrzucie, a co ważne ważył równo 50 kg., czyli mieścił się w swojej dotychczasowej kategorii wagowej. Widać, że Martin jest w formie i zapewne w niedzielę 4. października powalczy w mistrzostwach Wielkopolski.

 

Martin Stasik - 103 kg - Zarzut i wstanie bez większego wysiłku. Troszkę jeszcze musi popracować nad wybiciem, ale widać było, że ten ciężar wkrótce będzie zaliczony

Miłym akcentem był start na tak zwaną technikę (pokazowy) dziesięcioletniej Patrycji Górnej, która zafascynowała się podnoszeniem ciężarów podczas wycieczki zorganizowanej przez klub spółdzielni mieszkaniowej. Patrycja była szczególnie mocno oklaskiwana przez rodzinę, licznie zgromadzoną na widowni.

Debiutantka Patrycja Górna, patrząc na zapał do ciężarów - liczymy, że pójdzie w ślady swojej imienniczki Patrycji Piechowiak

dodano: 01.10.2015

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA