Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 15 - DZIEŃ I

Już w pierwszym dniu Mistrzostw Polski Młodzików do lat 15, które odbywają się w pod Sieradzem w miejscowości Burzenin, zawodniczka LKS "Budowlani" Nowy Tomyśl, Natalia Kudłaszyk zdobyła srebrny medal w kategorii wagowej do 48 kg.. Niestety Natalia zaliczyła tylko jedno podejście w rwaniu, zaliczając 50 kg. W podrzucie było już o wiele lepiej. Nowotomyślanka zaliczyła wszystkie trzy podejścia, kończąc na 62 kg. Srebrny medal to dobre 5 punktów dla klubu w ministerialnej rywalizacji dzieci i młodzieży W wadze tej wygrała zawodniczka z Białej Podlaskiej, a trzecie z Białogardu.

nasza... srebrna Natalia...

W kategorii wagowej do 58 kg, bardzo dzielnie walczyła o medal Klaudia Cicha. Ostatecznie zajęła czwarte miejsce. W udanych podejściach zaliczyła w rwaniu 52 kg, 65 kg w podrzucie, 117 kg. w dwuboju, co dało cztery punkty dla klubu. Niestety Magdalenie Kaczmarek i Karolinie Spychale nie udało się zapunktować - obie zawodniczki uplasowały się w drugiej dziesiątce zawodników.

Trzecia od prawej, waleczna Klaudia Cicha...

W ostatniej kategorii wagowej dziewcząt - + 69 k., wystartowały trzy zawodniczki z Nowego Tomyśla; Karina Mańczak, Zuzanna Olsztyńska i faworytka Sylwia Miczyńska. Rywalizacja trwała prawie do godziny 21.00 i była niezwykle emocjonująca. Karina w swoim debiutanckim starcie, zaliczyła tylko dwa podejścia i zajęła piętnaste miejsce, czyli zabrakło jednej pozycji do zdobycia punktu. Za to prawdziwa walka odbyła się o brązowy medal. Zawodniczka "Budowlanych" Zuzanna Olsztyńska, walczyła reprezentantką Białogardu Natalią Chołują. Zuzanna zaliczyła wszystkie trzy podejścia w rwaniu, kończąc na 60 kg. Trener Marcin Lampe, wiedział iż rywalka jest mocniejsza od Zuzanny w podrzucie, ale postanowili walczyć o medal. Pierwsze podejście 62 kg, drugie 65, trzecie 67. Rywalka została zmuszona do ataku na 71 kg i dwukrotnie spaliła ten ciężar. To był wyśmienity debiutancki start Zuzanny w mistrzostwach Polski - mówi Marcin Lampe - sześć zaliczonych podejść, wszystkie rekordy życiowe i wspaniała charakterna walka. Jestem więcej niż zadowolony z takiego podejścia Zuzy do startu, tym bardziej że zdobyła pięć punktów dla klubu. Sama zawodniczka otrzymała nagrodę rzeczową - dwie ładne torby podróżne.

To jednak nie koniec emocji w tej kategorii wagowej. W walce o złoto liczyły się tylko Sylwia Miczyńska i medalistką Mistrzostw Europy do lat 15 - Martyna Komorowska z Promienia Opalenica. Okazało się, że bój o złoto rozstrzygnął się dość szybko i można go było nazwać korespondencyjnym, ponieważ Sylwia nie dała żadnych szans rywalce - po rwaniu wyprzedzała ją o 14 kg, zaliczając ciężar 75 kg!, a w podrzucie dołożyła kolejnych 10 kg! Jednak decyzja Sylwii co do ciężaru ostatniego podejścia, był majstersztykiem. Powiedziałem Sylwii - relacjonuje Marcin Lampe - że w trzecim może iść 90 kg, co i tak będzie rekordem życiowym, lub zaatakować 92 kg. co dałoby jej trzecie miejsce o ogólnej klasyfikacji sincler`a. Znając charakter i waleczność Sylwii, byłem pewien jej odpowiedzi. Było dla mnie jasne, że zdecyduje się na walkę. Co więcej, ona wyszła na pomost oczywiście zaliczyła ten ciężar, śrubując swoją życiówkę w dwuboju do 167 kg! W Zębowie, rodzinnej miejscowości Sylwii, znów mogą cieszyć i świętować z udanego startu jej krajanki.

Pierwsze miejsce dało znów dało "Budowlanym" pięć punktów, a Sylwia wygrała za nie piękny rower i za trzecie miejsce w rywalizacji open (startowało 86 zawodniczek), otrzymała nagrodę pieniężną.

Prezentacja wagi + 69 kg. Od prawej: trzecia - Karina Mańczak, ósma - brązowa medalistka Zuzanna Olsztyńska, dziesiąta - zwyciężczyni Sylwia Miczyńska

Po pierwszym dniu zawodów "Budowlani" zdobyli już 19 punktów.

dodano: 09.10.2015