Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 15 - DZIEŃ II

Drugi dzień zawodów rozpoczął się od startu zawodników w kategorii do 45 kg, w której startowało dwóch debiutantów w barwach "Budowlanych" - Tomasz Kowalski zajął dziesiąte miejsce, a Dawid Janas jedenaste. Obydwaj zdobyli dla klubu po 3 punkty.

Prezentacja kategorii wagowej do 45 kg

Duże oczekiwania "Budowlani" mieli przed rozpoczęciem kategorii do 50 kg, w której startowali Kacper Przybył i brązowy medalista Mistrzostw Europy do lat 15, Martin Stasik.

Prezentacja kategorii wagowej do 50 kg. Trzeci zawodnik od prawej Martin Stasik, piąty Kacper Przybył

Oczekiwania nie zwiodły. Po rwaniu Kacper był szósty z rekordem życiowym 48 kg. Zaś Martin Stasik zakończył ten bój na 79 kg, wyprzedzając drugiego zawodnika, aż o 12 kg. W podrzucie Kacper zalicza 63 kg, co daje mu szóste miejsce i cztery punkty dla klubu. Martin w pierwszym podejściu zalicza 95 kg, w drugim zalicza 100 kg, w trzecim idzie na rekord Polski - 103 kg. Wstaje z ciężarem i... niestety spada góra. Martin oczywiście wygrywa rywalizację i to mając przewagę nad drugim zawodnikiem, aż 39 kg! Taki wynik jest po prostu nokautem przeciwników. Zdobywa oczywiście pięć punktów dla klubu, a jako mistrz Polski wróci do domu z nagrodą rzeczową - rowerem. Na tym nie zakończyły się jego sukcesy i nagrody, ponieważ Martin otrzymał nagrodę pieniężną za zdobycie trzeciego miejsca w klasyfikacji sincler`a. Co oznacza, że był trzeci wśród 165 zawodników!

Na pierwszym miejscu podium - mistrz Polski Martin Stasik z trenerem Jerzym Nowakiem. Pierwszy zawodnik z prawej - Kacper Przybył, szóste miejsce

Trzy punkty dla klubu zdobył również Jakub Przybylak, który w kategorii wagowej do 56 kg, zajął dziesiąte miejsce.

Prezentacja kategorii wagowej do 56 kg - dziesiąty zawodnik od prawej - Jakub Przybylak

Trochę nerwowo był podczas startu Arkadiusz mocnego, który spalił drugie podejście do 77, ale w trzecim podejściu dał radę temu ciężarowi. W podrzucie, zaliczył dwa podejścia, kończąc na 96 kg. - dało to piąte miejsce i zdobywając 4 punkty.

Prezentacja kategorii wagowej do 62 kg. Trzeci zawodnik od prawej Arkadiusz Mocny

Piaty zawodnik mistrzostw Polski - Arkadiusz Mocny, stoi jako drugi zawodnik od prawej

Na koniec dnia startował jeszcze Kacper Bąbelek, któremu niestety nie udało się zapunktować.

Prezentacja kategorii wagowej do 69 kg. Dziewiąty zawodnik od prawej - Kacper Bąbelek

Start Kacpra w tej kategorii wagowej, zakończył występ zawodników LKS "Budowlani" Nowy Tomyśl w Mistrzostwach Polski Młodzików do lat 15 w gościnnym Burzeninie. Na sali zawodów zostali już tylko Marcin Lampe i Jerzy Nowak,. którzy czekają na rozstrzygnięcie kwalifikacji klubowej i wojewódzkiej. Czekają z niecierpliwością, ponieważ mamy szansę na dobry wynik w obydwu kwalifikacjach

dodano: 11.10.2015

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA