Największą sportową imprezę w historii Nowego Tomyśla uważamy za udaną

W sobotę 27. lutego po raz pierwszy w Nowym Tomyślu odbyły się zawody sportowe transmitowane na żywo przez telewizję ogólnopolską (TVP Sport). W Indywidualnym Pucharze Polski Kobiet w podnoszeniu ciężarów wystartowało 13 najlepszych zawodniczek naszego kraju w tym czołowa zawodniczka LKS "Budowlani - Całus" Nowy Tomyśl - Patrycja Piechowiak, do której już w czwartek przyjechali dziennikarze z redakcji sportowej TVP Poznań, by przeprowadzić z nią wywiad. Padły oczywiście pytania, o szanse naszej zawodniczki. Patrycja Piechowiak powiedziała, że chce zrobić jak najlepszy wynik, ale oczywiście marzy jej się miejsce na podium - szczególnie, że będzie startować u siebie.

Dziennikarz redakcji sportowej TVP Poznań, pan Zenon Milczewski, przeprowadza wywiad z Patrycją Piechowiak

Już w piątek rozpoczęły się przygotowania hali Młodzieżowego Centrum Podnoszenia Ciężarów. Specjalna ekipa współpracująca z Polskim Związkiem Podnoszenia Ciężarów od rana stawiała specjalną scenę z pomostem ciężarowym w hali widowiskowo - sportowej obiektu, a w sobotę od rana instalowała się ekipa TVP Sport.

Ekipa rozpoczęła działania...

Zaczyna to wyglądać

Paweł Kudłaszyk okleja pomost logo sponsora zawodów...

...a Marcin Cichy wspiął się na wyżyny (dosłownie i w przenośni), by zawiesić NAJLEPSZY BANER :)

Organizatorami tej historycznej dla powiatu imprezy był Polski Związek Podnoszenia Ciężarów i LKS "Budowlani - Całus" Nowy Tomyśl, zaś współorganizatorami było Starostwo nowotomyskie i Urząd Miasta Nowy Tomyśl.

Zawody rozpoczęły się o godzinie 13.15 zapowiedzią i otwarciem, którego dokonali Starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki, oraz Wice Prezes PZPC Jerzy Nowak.

Uroczyście otworzyli zawody: Starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki. Z lewej strony strony stoi Wice Prezes PZPC Jerzy Nowak, a z prawej prowadzący całą imprezę Robert Salwowski

Prezentacja sędziów. Zarówno sędziów jak i zawodniczki wyprowadzali na pomost członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Polanie z Trzcianki

Zaraz potem zespół Aconste Duo, czyli Szymon Konieczny i Maciej Świtała zaprezentowali publiczności swe umiejętności wokalne. Równo o godzinie 13.30 (zgodnie z wymogami transmisji telewizyjnej) odbyła się prezentacja wszystkich trzynastu zawodniczek. Były to: Joanna Łochowska (UKS Zielona Góra), Aleksandra Klejnowska- Krzywańska (CWZS Zawisza Bydgoszcz), Małgorzata Wiejak (CWZS Zawisza Bydgoszcz), Patrycja Piechowiak („Budowlani–Całus” Nowy Tomyśl), Wioleta Jastrzębska (WLKS Siedlce Nowe Iganie), Katarzyna Kraska (KPC Górnik Polkowice), Agnieszka Zacharek (CWZS Zawisza Bydgoszcz), Katarzyna Lisewska (SKS Feniks Siedlce), Jolanta Wiór (GKS Andaluzja Piekary Śląskie), Katarzyna Ostapska (MAKS Tytan Oława), Sabina Bagińska (WKS Śląsk Wrocław), Aleksandra Mierzejewska (Legia Warszawa), oraz Magdalena Pasko (Sędziszów Młp.). W czasie gdy zawodniczki rozgrzewały się do pierwszych podejść, ponownie wystąpił zespół Aconste Duo.

Występ Aconste Duo

Jeszcze przed rozpoczęciem startu zawodniczek prowadzący imprezę, Robert Salwowski przeprowadził konkurs dla naprawdę licznie, zgromadzonej publiczności. Nagrodami były koszulki z logo zawodów.

O 13.45 na ciężarowym pomoście wystartowała pierwsza zawodniczka, Agnieszka Zacharek z Zawiszy Bydgoszcz i od tej pory rozpoczęła się wśród sztangistek mocna rywalizacja o prymat w Polsce. Zawodniczki rywalizowały w punktacji Sincler`a, czyli przeliczniku własnej wagi i uniesionego ciężaru. Po boju rwania pierwsze trzy miejsca zajmowały: Joanna Łochowska, Patrycja Piechowiak i Aleksandra Klejnowska - Krzywańska.

 

W oczekiwaniu na podrzut przed publicznością w niesamowicie energetycznym programie, wystąpiła grupa Zumba Marita Herla.

Energetyczne dziewczyna z Marita Zumba Team

Walka o miejsca na podium trwała praktycznie do ostatniego podejścia, a kibice zgromadzeni w Młodzieżowym Centrum Podnoszenia Ciężarów mocno podgrzewali atmosferę tej rywalizacji. Podgrzewali, to chyba za mało powiedziane. To , jaka dzięki nowotomyskim kibicom, była atmosfera przerosło wszelkie oczekiwania. Nawet komentatorzy zawodów podczas transmisji na żywo kilkukrotnie o tym wspominali. Miło było słyszeć słowa: "Widać, że w Nowym Tomyślu, ciężary są lubiane a to w jaki sposób kibicują tu na sali, pokazuje wielką kulturę" - Wielkie brawa dla kibiców nowego Tomyśla i wielkie podziękowania od organizatorów.

Najbardziej dopingowana była zawodniczka LKS "Budowlani - Całus" Nowy Tomyśl - Patrycja Piechowiak

W Indywidualnym Pucharze Polski Kobiet w podnoszeniu ciężarów trzecie miejsce zajęła Katarzyna Kraska z Górnika Polkowice, wicemistrzynią została Aleksandra Klejnowska - Krzywańska - Zawisza Bydgoszcz, a zwycięstwem może pochwalić się zawodniczka UKS Zielona Góra - Joanna Łochowska. Czwarta była zawodniczka LKS "Budowlani - Całus" Nowy Tomyśl, piąta Małgorzata Wiejak - Zawisza Bydgoszcz, szósta zaś Katarzyna Ostatpska - MAKS Tytan Oława.

Zwycięskie zawodniczki udekorowali Jan Winkler, przedstawiciel sponsora Transbed Polski Węgiel, Mateusz Całus - firma Całus, Starosta Nowotomyski - Ireneusz Kozecki, oraz Prezes PZPC Szymon Kołecki. Dodatkowe nagrody dla najlepszej zawodniczki Wielkopolski dostała Patrycja Piechowiak - nagrody te ufundowali Przez Banku Spółdzielczego w Nowym Tomyślu - Mirosław Bąk, oraz Poseł na Sejm Jakub Rutnicki.

Udekorowane zawodniczki

Poseł Jakub Rutnicki wręcza swoją nagrodę nagrodę Patrycji Piechowiak

Podium Indywidualnego Pucharu Polski Kobiet w Nowym Tomyślu. Od lewej: Aleksandra Klejnowska - Krzyżańska, Joanna Łochowska, Katarzyna Kraska, Patrycja Piechowiak, Małgorzata Wiejak, Katarzyna Ostapska (fot: Kowal Foto)

 

Po dekoracji nastąpiło oficjalne zakończenie zawodów i pożegnanie niesamowitych nowotomyskich kibiców, którym organizatorzy zawodów serdecznie dziękują za tak liczne przybycie i wspaniałe kibicowanie.

Indywidualnym Pucharem Polski Kobiet, działacze LKS "Budowlani - Całus" Nowy Tomyśl, "ochrzcili" po sportowemu obiekt Młodzieżowego Centrum Podnoszenia Ciężarów. Trzeba przyznać, że naprawdę wysoko podnieśli sobie poprzeczkę. To na pewno nie ostatnia duża impreza organizowana przez nich w Nowym Tomyślu. Przypominamy, że już we wrześniu na tym obiekcie przez osiem dni będą rywalizowali juniorzy do lat 15 i 17 w Mistrzostwach Europy.

dodano: 28.02.2016

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA