Po pierwszej rundzie I ligi podnoszenia cięzarów LKS

W sobotę 12. marca w całym kraju odbył się pierwszy rzut I ligi podnoszenia ciężarów. Kluby rywalizowały w trzech grupach. Gospodarzem jednego z meczów sztangistów był LKS "Budowlani - Całus" Nowy Tomyśl SGB, którzy już po raz kolejny w lidze wystartowali w barwach Spółdzielczej Grupy Bankowej. Nasz klub podejmował zawodników UMLKS Radomsko. Oczywiście nie zabrakło również nowotomyskich kibiców ciężarów.

Pamiątkowe zdjęcie zbiorowe

W ekipie z Nowego Tomyśla wystartowali: Piotr Kudłaszyk, Martin Stasik, Radosław Jarnut, Mateusz Miczyński, Aleksander Kowalski i Damian Keller. W zawodach tych wystartowało aż trzech medalistów ostatnich mistrzostw Europy i świata do lat 15 i 17 - Piotr Kudłaszyk, Martin Stasik a z ekipy Radomska Bartłomiej Adamus. Rywalizacja rozgrywana była w punktacji sincler`a i liczyły się do niej punkty pięciu najlepszych zawodników każdego zespołu. Już po boju rwania LKS "Budowlani - Całus" Nowy Tomyśl SGB, zdecydowanie wygrywali w rywalizacji. Jednak najważniejsze emocje rozpoczęły się w boju podrzutu w którym wielu zawodników biło swoje życiowe rekordy w tym wspomniani międzynarodowi medaliści.

Tak dobre wyniki dają dużą nadzieję na start polskiej kadry narodowej w tych kategoriach wiekowych, podczas mistrzostw Europy, które już we wrześniu odbędą się w obiektach Młodzieżowego Centrum Podnoszenia Ciężarów w Nowym Tomyślu - powiedział Prezes klubu, Jerzy Nowak

W konsekwencji gospodarze okazali się mało gościnni wygrywając mecz 1702,1 pkt. do 1575 pkt. Najlepszym zawodnikiem zawodów został nowotomyślanin Piotr Kudłaszyk z wynikiem 391.7 pkt.

Piotr Kudłaszyk

Już po dwóch godzinach można było na stronie Polskiego Zwązku Podnoszenia Ciężarów przecztać wyniki wszystkich rozegranych w tym dniu starć w I lidze. Okazało się, że wynik LKS "Budowlani - Całus" Nowy Tomyśl GSB był najlepszy w I lidze i nowotomyski klub zajmuje po tej rundzie pierwsze miejsce wyprzedzając klub z Oławy.

Lp.

Klub

Grupa

Punktacja

Strata do pierwszego miejsca

1

LKS "Budowlani - Całus Nowy Tomyśl SGB

A

1702,1

0

2

MAKS Tytan Oława

B

1647,8

54,3

3

KS Raszyn

C

1623,1

79,0

4

LMKS Lechia Sędziszów Małopolski

C

1621,9

80,2

5

WKS Śląsk Wrocław

B

1620,4

81,7

6

AKS Myślibórz

A

1586,1

116,0

7

UKS Talent Wrocław

B

1581,9

120,2

8

KS Polwica Wierzbno

B

1581,3

120,8

9

UMLKS Radomsko

A

1575,0

127,1

10

UKS Horyzont Mełno

A

1492,2

209,9

11

KPC Hejnał Kęty

B

0,00

1702,1

 

Zapytaliśmy trenera nowotomyślan Marcina Lampe czy to oznacza, że Budowlani będą w tym sezonie walczyć o awans do ekstraligi podnoszenia ciężarów. Oto co nam odpowiedział: Przede wszystkim należy pamiętać, że to dopiero pierwszy rzut ligi. Przed nami jeszcze sporo walki na ligowych pomostach no i oczywiście sporo przygotowań do tych startów. Wszystko okaże się na koniec sezonu, tym bardziej że w I lidze startują naprawdę dobre zespoły Wystarczy wspomnieć na przykład o MAKS Tytan Oława, czy Śląsku Wrocław. Na pewno bardzo byśmy chcieli znaleźć się wśród najlepszych klubów naszego kraju. Byłby to nasz bardzo duży sukces, tym bardziej że przyjęliśmy zasadę, iż w rozgrywkach ligowych startujemy tylko i wyłącznie naszymi zawodnikami. W lidze podnoszenia ciężarów powszechną praktyką jest wypożyczanie dobrych zawodników z klubów, które nie mają składu wystarczającego na start w tych rozgrywkach. Jednak jak już mówiłem, my chcemy by startowali tylko i wyłącznie nasi wychowankowie.

Sobotnie zawody to kolejny przykład dobrej społecznej pracy nowotomyskich działaczy podnoszenia ciężarów. Klub staje się wyśmienitą wizytówką miasta i powiatu. Zresztą na głównym banerze za plecami zawodników wisiał baner, wykonany na zlecenie wydziału promocji powiatu: Powiat nowotomyski - tu się dźwiga ciężary!

Zwycięska ekipa LKS "Budowlani - Całus" Nowy Tomyśl SGB

od lewej stoją: Trener Marcin Lampe, Aleksander Kowalski, Radosław Jarnut, Martin Stasik, Piotr Kudłaszyk, Mateusz Miczyński, Damian Keller i prezes klubu Jerzy Nowak

 

 

 

dodano: 12.03.2016

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA