Dwa turnieje w jednym dniu!

Dzień po dobrym starcie ligowym w niedzielę 13. marca w siłowni Młodzieżowego Centrum Podnoszenia Ciężarów w Nowym Tomyślu, znów odbyły się zawody. Pierwsze z nich to Turniej Wiosenny na który gospodarze zaprosili kluby z całej Wielkopolski. Z zaproszenia skorzystali: Kobra Kościan, GTA Chrobry Gniezno, czyli dwa nowo powstałe kluby w naszym województwie i doświadczeni zawodnicy z Zamku Gołańcz. Łącznie w turnieju udział wzięło prawie trzydzieści zawodniczek i zawodników.Zaraz potem odbył się Memoriał im. Mariana Głuszka.

Uczestnicy Memoriały im. Mariana Głuszka

Startowali zarówno doświadczeni zawodnicy, jak Dawid Bonikowski z Gołańczy, jak i najmłodsi adepci, którzy ze względu na wiek startowali tylko i wyłącznie na oceną techniczną. Takim przykładem może być dziewięcioletni Jakub Łuczak z Budowlanych.

Najlepsze wyniki w tych zawodach uzyskali, wspomniany Dawid Bonikowski, a wśród dziewcząt Madgalena Malcherek z Kobry Kościan. Co ważne, dla wszystkich trenerów a i samych zawodników, padło bardzo dużo życiowych rekordów. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a po zakończeniu startu gospodarze zaprosili wszystkich na zupę gulaszową, racuchy i drożdżówki.

Drugimi zawodami w tym dniu był Memoriał im Mariana Głuszka - to już siódma edycja tej rywalizacji. W poprzednich latach "Budowlani - Całus" wyzywali do walki w meczu sztangistów kluby z całego kraju. Tym razem formuła była inna. Regulamin zawodów wysłanych wcześniej do klubów zakładał start drużyn złożonych z trzech zawodników i jednej zawodniczki w wieku 13 - 17 lat. Warunki regulaminu spełniły dwa kluby Zamek Gółańcz i LKS "Budowlani- Całus" Nowy Tomyśl. Gospodarze wystawili do rywalizacji nawet dwie drużyny. W tych zawodach było również wiele emocji i bicia życiowych rekordów. Najlepszym zawodnikiem został nowotomyślanin Jakub Przybylak z Budowlanych, bijąc wszystkie rekordy życiowe. Wśród zawodniczek wygrała Sylwia Miczyńska, która zaliczyła wszystkie sześć podejść, również bijąc rekordy życiowe, które teraz wynoszą 80 kg w rwaniu i 100 kg w podrzucie. Taki wynik już na początku sezonu, to bardzo dobry prognostyk przed najważniejszymi zawodami w roku. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, a wszyscy pozostali otrzymali dyplomy.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła I drużyna "Budowlanych" drugie miejsce przypadło również nowotomyskiej ekipie. Każda z drużyn otrzymała puchar, a każdy z zawodników pamiątkowe gadżety ufundowane przez starostwo powiatowe

Następne zawody organizowane przez LKS "Budowlani - Całus" Nowy Tomyśl, już niedługo, bo 2. kwietnia. Będą to Mistrzostwa Wielkopolski LZS do lat 20 i 23, na które już dziś zapraszają organizatorzy. Szczegółowe informacje już kibice znajdą niebawem na klubowej stronie lub klubowym profilu na Facebook.

 

dodano: 15.03.2016

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA