Mistrzostwa Wielkopolski Zrzeszenia LZS do lat 20 i 23 w NOwym Tomyślu

2. kwietnia w siłowni LKS "Budowlani - Całus" Nowy Tomyśl, odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Zrzeszenia LZS do lat 20 i 23. Wystartowało sześć zawodniczek i trzynastu zawodników z czterech wielkopolskich klubów: Zamek Gołańcz, UKS Kajak z Trzcianki, RCF Poznań i gospodarze zawodów.

Tak wyglądał pomost - tuż przed rozpoczęciem zawodów

Puchary, medale i dyplomy czekały na zawodników

Wśród kobiet w klasyfikacji open, zdecydowanie wygrała zawodniczka z Nowego Tomyśla - Marta Wesoła, która przygotowuje się do startu w Mistrzostwach Polski do lat 20, druga była Paulina Kudłaszyk, a trzecia Katarzyna Lorenc - obydwie z Budowlanych - Całus.

Najlepsza w klasyfikacji open - Marta Wesoła. Dekoruje Prezes klubu, Jerzy Nowak

Równie ciekawa rywalizacja odbyła się wśród mężczyzn. Bardzo dobry start zanotowali nowotomyślanie: Damian Keller, Dominik Stroiński czy Radosław Jarnut, który wraca do formy po krótkiej zdrowotnej przerwie. Rywalizację open wygrał jednak zawodnik Zamku Gołańcz - Szymon Rotnicki.

Dominik Stroiński...

... najlepszego w klasyfokacji open, Szymona Rotnickiego, dekoruje Wice Przewodniczący Wielkopolskiego LZS - pan Krzysztof Piasek

Podczas zawodów zawodnicy rywalizowali także w klasyfikacji drużynowej, w której trzecie miejsce zajęli sztangiści z UKS Kajak, na drugim miejscu uplasowała się ekipa z Zamku Gołańcz, a pierwsze miejsce zajęli - w tym wypadku trochę niegościnni - ciężarowcy z LKS "Budowlani - Całus" Nowy Tomyśl.

To jedne z pierwszych poważnych zawodów w tym sezonie, które były sprawdzianem przed ważnymi imprezami - powiedział trener Budowlanych - Całus, Marcin Lampe - przed nami już niedługo mistrzostwa Polski do lat 20, które odbędą się między 22 a 24. kwietnia w mazurskiej Nidzicy. Wystartuje tam aż dziewięcioro naszych zawodników. Do ważnych zawodów przygotowują się również zawodnicy naszego klubu w innych kategoriach wiekowych. W tej chwili na obozie kadry narodowej przebywają Martin Stasik i Arkadiusz Mocny, a Patrycja Piechowiak szlifuje formę do Mistrzostw Europy Seniorek. Te ważne zawody odbędą się już pomiędzy 10 a 17. kwietnia w Norwegii.