Patrycja Piechowak piątą zawodniczką wśrod seniorek w Europie!!!

14. kwietnia o godzinie 16.30 rozpoczął się start kategorii do 69 kg kobiet w Mistrzostwach Europy Seniorek i Seniorów. W tej kategorii startuje reprezentantka Polski, jedyna Wielkopolanka w składzie kadry i zawodniczka LKS "Budowlani - Całus" Nowy Tomyśl - Patrycja Piechowiak. Cały start na żywo transmitowały dwie stacje telewizyjne: Euro Sport i TVP Sport.

Patrycja Piechowiak z trenerem - tatą, Wojciechem Piechowiakiem

Już podczas rwania, okazało się, że dwie zawodniczki, Ormianka Narzik Audalyan i Białorusinka Darya Pachabut są zdecydowanymi faworytkami w walce o złoto. O brąz rywalizowały cztery zawodniczki: Rebekah Tiler (Wielka Brytania), Matyia Klhyian (Ukraina), Carita Thoren (Szwecja) i nasza Patrycja Piechowiak. Patrycja zaliczyła w rwaniu wszystkie trzy podejścia, kolejno 93, 96 i 99 kg. i o trzecie miejsce w tym boju rywalizowała tylko z Brytyjką, która w drugim podejściu nie zaliczyła 98 kg. Jednak w ostatnim podejściu wyspiarka podwyższyła do 99 kg. i dała radę temu ciężarowi. Patrycja przegrała z nią tylko i wyłącznie wagą ciała, bo w tym dniu była cięższa od rywalki o 37 dekagramów!

Pierwsze podejście Patrycji w podrzucie to ciężar 114 kg. z któremu nasza zawodniczka bez problemu dała radę. Drugie podejście do 118 kg. niestety było spalone. Zawodniczka z Nowego Tomyśla wraz z trenerami kadry postanowili pójść va bank i podnieśli w trzecim podejściu ciężar do 120 kg. Dało to dobry efekt - Patrycja zapewne wiedziała, że by zająć miejsce w pierwszej szóstce najlepszych zawodniczek Europy, musi ten ciężar zaliczyć. Dość duża presja z którą zawodniczka dała sobie radę w naprawdę bardzo dobrym stylu. Wynik Patrycji w dwuboju to 219 kilogramów. Ten wynik dał reprezentantce Polski wysokie piąte miejsce, zdobywając dla kadry kobiet bardzo ważne punkty, które będą decydować o zakwalifikowaniu się Polskich sztangistek do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Rio. Rywalizację kategorii do 69 kg. ostatnim podejściem wygrała Ormianka, druga była Białorusinka, która zaliczyła słaby start w rwaniu, trzecią zaś była zawodniczka z Wielkiej Brytanii.

To kolejny naprawdę duży sukces LKS "Budowlani - Całus" Nowy Tomyśl". Zawodniczki i zawodnicy są wspaniałą wizytówką całego powiatu nowotomyskiego. Nowy Tomyśl jest na ustach fachowców od podnoszenia ciężarów już nie tylko w naszym kraju. Przypomnijmy, iż w roku 2015 zawodnicy z Nowego Tomyśla zdobyli cztery międzynarodowe medale. Już niedługo o kolejne międzynarodowe trofea nowotomyślanie powalczą w Mistrzostwach Europy  Juniorów do lat 15 i 17, które odbędą się pomiędzy 11 a 18 września w Nowym Tomyślu.

dodano: 14.04.2016

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA