Wieki Mecz Sztangistów - Memoriał im. Mariana Głuszka już za nami

 

 

Ja co roku LKS "Budowlani" Nowy Tomyśl, rzucili wyzwanie do klubów podnoszenia ciężarów w Polsce. Wyzwanie do walki na ciężarowym pomoście w Wielkim Meczu Sztangistów, memoriale im. Mariana Głuszka.

Długo na odpowiedź nie czekaliśmy - mówi trener klubu Marcin Lampe - po dwóch godzinach od umieszczenia wyzwania na profilu społeczniościowym, zadzwonił do mnie Arkadiusz Strzelczyk, trener Impulsu Warszawa.

       

Tak więc, 7. marca w siłowni "Budowlanych" na ciężarowym pomoście stanęły drużyny składające sie z jednej kobiety i czterech mężczyzn. Żeby było sprawiedliwie rywalizacja toczyła się według punktacji Sincler`a, czyli przelicznika wagi ciała, wieku zawodnika i uniesionego przez nie ciężaru.

Jak zwykle działacze klubu zrobili wszystko, by nagłośnić imprezę, tak więc mała sala klubowa wypełniła się już przed 16.00. Jednak ci, którzy nie mogli w tym dniu przybyć na zawody, mogli na żywo obejrzeć transmisję internetową. Jedynym prasowym patronem medialnym został Tygodnik Nasz Dzień po Dniu, a telewizyjnym TVK Spółdzielni Mieszkaniowej. Nasz dzień po Dniu, jako patron medialny, ufundował piękną nagrodę rzeczową dla najlepszego zawodnika z Nowego Tomyśla za co serdecznie dziękujemy.

 

Nowotomyska publiczność

Każdy z kibiców otrzymywał przy wejściu pamiątkowy znaczek i numerowany bilet, bo już tradycją się stało, iż sponsorzy kluby fundują atrakcyjne nagrody rzeczowe, losowane wśród publiczności. W tym roku w klub wspomogli: Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe, firmy: Top Tomyśl, Zborała, Bank Spółdzielczy, restauracje Sandra i Ramzes.

Zawody zaczęły się od prezentacji zawodników i wręczenia gościom z Warszawy miniatury kosza Guinessa wypełnione zdrowymi produktami nowotomyskiej mleczarni. Zaraz potem zawody otworzyli Prezes PZPC, Szymon Kołecki i Krzysztof Piasek z wojewódzkiego Zrzeszenia LZS.

Prezentacja zawodników. Po lewej stronie goście - UKS Impuls Warszawa, po prawej gospodarze - LKS "Budowlani" Nowy Tomyśl

Od tego momentu rozpoczęła się blisko dwugodzinna emocjonująca rywalizacja sztangistów. Publiczność kibicował bardzo żywiołowo, szczególnie gdy zawodnicy bili własne rekordy życiowe, a to było dziełem prawie każdego zawodnika. Nie jest to dziwne, bo tak naprawdę ciężarowcy rozpoczynają swój sezon i mieli okazję pokazać jakość swojego przygotowania. Jednak chyba największy aplauz wywołał start nowotomyślanina, Piotra Kudłaszyka który ważąc w tym dniu 65 kg w rwaniu uzyskał wynik 110 kg, a w podrzucie 140 kg, bijąc wszystkie rekordy życiowe!

  

Piotr Kudłaszyk - 110 kg w rwaniu i 140 kg w podrzucie

W rywalizacji drużynowej znów "Budowlani" nie byli gościnni, wygrywając z Impulsem Warszawa stosunkiem punktów 1325,4 do 1435,3. Najlepszym zawodnikiem został Piotr Kudłaszyk (349,8 pkt.) - Piotr otrzymał też indywidualną nagrodę od sponsora - firm Markpol, a zawodniczką warszawianka Martyna Rusak (197,5 pkt.).

  

Zwycięzcy indywidualni - Piotr Kudłaszyk i Martyna Rusak

  

Pamiątkowe zdjęcie zawodników, organizatorów, władz starostwa i sponsorów i podziękowania trenera Impulsu Warszawa dla organizatorów a przede wszystkim publiczności

Cieszę się, że tegoroczny mecz sztangistów tak dobrze wypadł, zarówno pod względem organizacyjny jak i sportowym, bo wyniki zawodników były naprawdę imponujące. Trochę postraszyliśmy naszych rywali przed najważniejszymi zawodami w roku - powiedział bardzo zadowolony z postawy zawodników prezes klubu Jerzy Nowak.

 Wyniki: Kopia protokol_mecz_tomysl

 

dodano: 08.03.2015

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA