Dwóch zawodników - Dwa medale

W dniach 6 – 7. Maja niedaleko stolicy Malty w miejscowości Bormla, rozegrany został po raz trzeci Turniej o Puchar Unii Europejskiej. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach wiekowych: do lat 15, 17 i 20 i była przeprowadzana w punktacji sincler’a. Polska ekipa pod wodzą trenera Sebastiana Ołubka liczyła szóstkę zawodników w której było aż dwóch sztangistów z LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl. W zawodach tych, już dwukrotnie i to z sukcesami startował Piotr Kudłaszyk, który już dwukrotnie zdobył główne trofeum. Pierwszy raz w kategorii wiekowej do lat 15, po raz drugi dokonał tego w rywalizacji siedemnastolatków. Jednak tym razem Piotrek nie będzie jedynym zawodnikiem ŁKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl. W zawodach tych zadebiutuje wśród piętnastolatków – Martin Stasik.

Polska kadra przet wylotem na Maltę. W środku Piotr Kudlaszyk i Martin Stasik

Pierwszy z naszych zameldował się Martin Stasik. W rwaniu zaliczył wszystkie trzy podejścia, kończąc na ciężarze 88 kg. W podrzucie Martin zaczął od 105 kg, które zaliczył, następny ciężar wynosił 108 kg. I tu niestety, przykra niespodzianka – podejście spalone. Trener i zawodnik dobrze wiedzieli, że jest szansa na medal, ale wszystko zależy od ostatniego podejścia. Na pewno trzeba było wiele odwagi, żeby postanowić, by w następnym podejściu sztanga ważyła aż 112 kg. Była to dobra decyzja, Martin zaliczył ten ciężar uzyskując w ten sposób w dwuboju – 200 kg! Wynik ten dał zawodnikowi z Nowego Tomyśla tytuł wicemistrza Unii Europejskiej. To kolejny sukces młodego nowotomyślanina, który w zeszłym roku zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy juniorów do lat 17. Martin Stasik trenuje podnoszenie ciężarów dopiero czwarty rok – powiedział nam, jego trener klubowy Jerzy Nowak – to utalentowany chłopak i jeśli dalej będzie miał tyle samozaparcia to jeszcze nie raz o nim usłyszą na światowych pomostach.
Dzień później wystartował Piotr Kudłaszyk, który bronił tytułu mistrza Unii Europejskiej do lat 17. Niestety w momencie zamknięcia gazety, jeszcze nie znaliśmy szczegółów startu Piotrka. Podobno w tym roku miał mocnego rywala z Włoch. Znamy jednak najważniejszą wiadomość! Piotr zaliczył pięć podejść, zaliczając w rwaniu 122 kg. a w podrzucie 156 kg, czyli w dwuboju osiągnął wynik 278 kg! Tak dobry start pozwolił zawodnikowi LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl obronić tytuł i po raz trzeci zostać Mistrzem Unii Europejskiej! Czekamy na wiadomości o innych polskich zawodnikach startujących na Malcie, ponieważ Polacy bronią także zwycięstwa drużynowego. Na razie możemy być dumni, że na szóstkę polskich zawodników, dwóch z Nowego Tomyśla zdobyło cenne medale Unii Europejskiej.

dodano: 07.05.2016

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA