Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w Zamościu.

W niedzielę 8. maja wrócili z Malty zawodnicy LKS „Budowlani - Całus” Nowy Tomyśl, Piotr Kudłaszyk i Martin Stasik, po bardzo udanym starcie w Turnieju o Puchar Unii Europejskiej. Tego samego dnia z Mistrzostw Polski LZS do lat 15 i 17 w Zamościu, wróciła spora grupa zawodników z Nowego Tomyśla. Również oni swój start mogli zaliczyć do bardzo udanych.

... mocarze z Nowego Tomyśla 🏋🏻😊

Nowotomyślanie w klasyfikacji drużynowej zajęli trzecie miejsce z 60 punktami na koncie, a do drugiego zespołu z Polwicy Wierzbno zabrakło zaledwie trzech punktów. Tym bardziej cieszy tak wysokie miejsce, bo w Zamościu rywalizowało, aż 41 klubów z całej Polski. Ten sukces, to wynik bardzo dobrych startów moich zawodników – powiedział trener Marcin Lampe – a gdyby nie to, że w tym samym czasie Piotrek i Martin startowali na Malcie, to z pewnością zajęli byśmy jeszcze lepsze miejsce.

Rzeczywiście nasi zawodnicy pokazywali klasę w swoich kategoriach.Wśród młodziczek, czyli zawodniczek do piętnastego roku życia, w kategorii do 63 kg, srebrny medal zajęła Klaudia Cicha, a w najcięższej kategorii + 69 kg, piąte miejsce zajęła Karina Mańczak.

Klaudia Cicha na drugim miejscu podium

W tej samej kategorii wiekowej dorobek chłopców to dwa srebrne medale Kacpra Przybyła i Jakuba Przybylaka, oraz srebro Arkadiusza Mocnego. Poza podium, ale na punktowanych miejscach uplasowali się: Patryk Ożga, Miłosz Henicz i Adam Kamiński.

Brązowy medalista Mistrzostw Polski LZS - Kacper Przybył

Dorobek juniorek do lat 17 to dwa złote medale, Natalii Kudłaszyk i Sylwii Miczyńskiej. Obydwie zawodniczki były faworytkami w swoich kategoriach wagowych i jak widać po wynikach nie zawiodły. Natalia i Sylwia – powiedział Marcin Lampe – to zawsze mocny punkt naszego zespołu, oprócz tego, że to utalentowane zawodniczki, to jeszcze zawsze walczą na pomoście, by osiągnąć jak najlepszy wynik. To samo dotyczy Aleksandra Kowalskiego, który wsród juniorów do 105 kg, był dziś najlepszy.
To nie jedyne sukcesy zawodniczek i zawodników z polskiej stolicy wikliny. Ponieważ była rownież prowadzona klasyfikacja open w każdej kategorii wiekowej. Klaudia Cicha zajęła szóste miejsce (174,9 pkt.) na 53 startujące piętnastolatki. Wsród 43 sklasyfikowanych siedemnastolatek, trzecie miejsce zajęła Sylwia Miczyńska – 207,3 pkt, a do drugiego miejsca zabrakło tylko 0,5 pkt. Z męskiej części ekipy piąte miejsce wsród 74 startujących piętnastolatków, zajął Arkadiusz Mocny z 253,3 punktami na koncie.

Sylwia Miczyńska - trzecia w rywalizacji open

60 punktów nowotomyskiego klubu, zdecydowanie przyczyniło się również do zajęcia czwartego miejsca w klasyfikacji województw. Na 112 zdobytych punktów złożył się start czterech wielkopolskich klubów. Były to, poza „Budowlanymi – Całus”: Promień Opalenica – 36 pkt. 10 miejsce, Zamek Gołańcz – 11 pkt. 31 miejsce, Kajak Trzcianka – 5 pkt. 40 miejsce. Jerzy Nowak, który jest rownież Prezesem Wielkopolskiego Związku Podnoszenia Ciężarów powiedział – Jestem bardzo zadowolony ze startu zawodników naszego okręgu. Jak zwykle wyśmienity start zaliczyli zawodnicy z Opalenicy, poza tym punkty zdobyło dwóch zawodników z Gołańczy, jednak mnie bardzo cieszy pięć punktów zdobytych przez zawodnika z Trzcianki, bo to znaczy, że praca trenera w tym klubie, zaczyna przynosić efekty. Jestem też przekonany, że jako województwo będziemy zajmować coraz lepsze miejsca na takich zawodach, ponieważ w ostatnim czasie, powstało w naszym województwie kilka nowych klubów podnoszenia ciężarów i już liczę na to, że niedługo zawodnicy z tych klubów, będą zdobywać punkty dla Wielkopolski.

... a w niedzielę zwiedzanie Zamościa i w pełni zasłużone lody (mamy nadzieję, że trener fundował... 😊)

dodano: 10.05.2016