Podsumowanie II rzutu I ligi podnoszenia ciężarów

Po krótkiej przerwie w informacjach na naszej stronie, spowodowanej awaria serwera - wracamy do informowania naszych kibiców o dokonaniach klubu.

W całej Polsce zakończył się drugi rzut I ligi podnoszenia ciężarów. Na tym poziomie rywalizacji ligowej startują zawodnicy LKS SGB „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl. W tym rzucie nowotomyślanie gościli zespół LKS Horyzont Mełno, które uległo miejscowemu zespołowi stosunkiem 1375,8 do 1632,9 punktów. Działacze i zawodnicy LKS SGB „Budowlanych – Całus” z niecierpliwoscią czekali na wiadomości z miejscowości w których były rozgrywane inne spotkania I ligi. Tym bardziej było to ważne, że po pierwszym rzucie nowotomyślanie zajmowali pierwsze miejsce i cały czas celują w awans do Ekstraligi Podnoszenia Ciężarów, gdzie startuje tylko osiem najlepszych zespołów klubowych Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. Poniżej wyniki na które oczekiwali sztangiści z Nowego Tomyśla.


Grupa A
1. LKS SGB „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl – 3359,7 pkt.
2. Radomsko strata – 108,1 pkt.
3. AKS Myślibórz strata – 140,7 pkt.
4. LKS Horyzont Mełno strata – 487,0 pkt.


Grupa B
1. MAKS Tytan Oława - 3302,3 pkt.
2. Śląsk Wrocław starta – 69,0 pkt.
3. Polwica Wierzbno strata – 141,4 pkt.
4. Talent Wrocław strata 168,3 pkt.


Grupa C
1. Raszyn - 3312,1 pkt.
2. Lechia Sędziszów Młp. Startowali tylko w I rzucie
3. Hejnał Kety startowali tylko w I rzucie

Czeka nas jeszcze jeden rzut w kolejce zasadniczej – powiedział nam trener klubowy Marcin Lampe – potem najlepsze zespoły trzech grup, bedą rywalizowały w ostatnim finałowym rzucie o zwycięstwo w I lidze. Bardzo byśmy chcieli awansować do drużynowej elity podnoszenia ciężarów. Mamy dużą na to szansę, chociaż ostatni rzut będzie nerwowy, ponieważ nie bedą w startowali dwaj zawodnicy, którzy zdobywają dla nas dużo punktów, czyli Piotr Kudłaszyk i Martin Stasik. Będzie tak dlatego, że w tym samym czasie odbywać się będę w naszym mieście Mistrzostwa Europy Juniorów do lat 15 i 17 i obydwaj nasi zawodnicy bedą tam walczyć o medale. Mamy jednak ponad 108 punktów przewagi nad zespołem z Radomska i myślę, że daje nam to właśnie tę szansę na zwycięstwo.

W całej dwudziestosiedmioletniej historii klubu sztangiści z Nowego Tomyśla, dwukrotnie startowali w najwyższej lidze podnoszeni ciężarów. Jednak od kilku lat zmieniły się zasady rozgrywek ligowych. Między innymi powstała ekstraliga i jeśli klub wygra rywalizację I ligi, to awans będzie można uznać za historyczny.

 

dodano: 08.06.2016

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA