Szymon Kołecki wizytował budowę Młodzieżowego Centrum Podnoszenia Ciężarów

Gościem specjalnym Wielkiego Meczu Sztangistów, który odbył się 7. marca był prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, Szymon Kołecki. Jednak nie tylko zawody były celem jego przyjazdu do Nowego Tomyśla, zwizytował również budowę Młodzieżowego Centrum Podnoszenia Ciężarów. Prezes związku, jako zawodnik, spędził wiele godzin na różnych salach treningowych, więc wprawnym okiem oglądał niedokończone jeszcze dzieło firmy Całus. Powiedział potem, że pewnością będzie to jedno z lepszych zapleczy do treningu podnoszenia ciężarów w Polsce.

Jak widać prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów jest zadowolony z wizytacji

Doszło również do spotkania z Starostą nowotomyskim Ireneuszem Kozeckim, jego zastępcą Tomaszem Kuczyńskim oraz burmistrzem Nowego Tomyśla Włodzimierzem Hibnerem. Śmiało można powiedzieć, że było to spotkanie na szczycie, ponieważ partnerami w rozmowach byli wspomniany prezes PZPC, oraz wice prezes ds. szkoleniowych Jerzy Nowak.

Rozmowy dotyczyły współpracy z klubem i związkiem i budowy Młodzieżowego Centrum Podnoszenia Ciężarów. Szymon Kołecki bardzo dobrze ocenił współpracę z władzami lokalnych samorządów. W rozmowach zadeklarował również, że Nowy Tomyśl po zakończeniu budowy Młodzieżowego Centrum Podnoszenia Ciężarów, będzie miał możliwość i szansę na organizację najważniejszych zawodów kalendarza związkowego - zawodów rangi mistrzostw Polski. Było by to szczególne wyróżnienie dla naszego miasta, i a okazja do zarobku lokalnych przedsiębiorców i dobrej promocji miasta. Wystarczy powiedzieć, że w przypadku Mistrzostw Polski Seniorów czy Indywidualnego Pucharu Polski Kobiet zjechałoby do nas od kilkudziesięciu do kilkuset osób, a zawody te są transmitowane na żywo przez telewizję publiczną! Zarówno władze miasta, jak i powiatu bardzo pozytywnie odniosły się do tych propozycji, deklarując współpracę.

Tak więc nie tylko sztangiści powinni wyczekiwać końca budowy. Start najlepszych zawodników naszego kraju wśród seniorów byłby dla nowotomyskiej publiczności nie lada gratką i chyba pierwszą tak ważną rangą imprezą organizowaną w naszym mieście. Czekamy z niecierpliwością.

Poniżej zdjęcia z ostatnich dni realizacji budowy Młodzieżowego Centrum Podnoszenia Ciężarów:

  

Hala sportowa i ...

... przylegająca do niej siłownia Młodzieżowego Centrum Podnoszenia Ciężarów

 

dodano: 11.03.2015

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA