Międzynarodowy Turniej E. Bryzka w Siedlcach

Przebywająca w Ośrodku Szkolenia Sportowego Młodzieży w Siedlcach, zawodniczka LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl - Natalia Kudłaszyk wystartowała w Międzynarodowym Turnieju im. E Bryzka. Zawody były rozgrywane 26. czerwca w Siedlcach. Zawody były silnie obsadzone, startowali zawodnicy aż z sześciu krajów (Francja, Finlandia, Białoruś, Litwa, Łotwa i Polska).

Natalia Kudłaszyk w tym doborowym towarzystwie zdobyła brązowy medal. Co jednako najważniejsze w swoim starcie pobiła wszystkie rekordy życiowe, które wynoszą teraz: 62 kg w rwaniu, 74 kg w podrzucie i 136 kg w dwuboju, co dało 209.38 pkt w Sincler’a w której to rozgrywane były całe zawody. Pierwsze miejsce zdobyła Łotyszka - Daniela Ivanova, drugie zajęła Białorusinka - Yuliya Vabishchevich. Zapytaliśmy Natalii jak ocenia swój start i same zawody.

Natalia Kudłaszyk brązową medalistką miedzynarodowego turnieju

- zawody były naprawdę dobrze zorganizowane, choć było to spore przedsięwzięcie. Z mojego startu jestem rownież bardzo zadowolona, pobiłam wszystkie życiówki. Rwanie poprawiłam o dwa kilogramy, a podrzut aż o cztery! Ważne jest dla mnie jeszcze to, że zaliczyłam w zawodach wszystkie sześć podejść. Jest się więc z czego cieszyć.
My czekamy na start Natalii w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbędzie się w Nowej Rudzie od 7 do 10. lipca. Natalia ma jeszcze szansę na zakwalifikowanie się do kadry na start we wrześniowych Mistrzostwach Europy w Nowym Tomyślu.

dodano: 28.06.2016