Patrycja Piechowiak ponownie mistrzynią Polski seniorek

Podczas Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn w podnoszeniu ciężarów w Mroczy, podczas ostatniego startu w sobotę w kategorii 69 kg kobiet – zawodniczka LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl Patrycja Piechowiak, po raz kolejny została mistrzynią Polski Seniorek.

Mistrzyni Polski Seniorek w 2016 roku

 

To był bardzo ważny start naszej zawodniczki, ponieważ mistrzostwa kraju były ostatnim startowym sprawdzianem dla zawodniczek kadry olimpijskiej. To właśnie po starcie w tych zawodach trener kadry, Ireneusz Pepłowski miał podjąć decyzję, która z zawodniczek będzie reprezentowała Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Rio. W piątek startowała pierwsza z kandydatek, Joanna Łochowska z Zielonej Góry, jednak nie był to start na miarę możliwości tej utytułowanej zawodniczki. Patrycja Piechowiak zdecydowanie zwyciężyła w swojej kategorii wagowej, potwierdzając że wśród zawodniczek do 69 kg, nie ma jak na razie równej sobie w kraju. Niestety, podobnie jak Joanna Łochowska, wynik Patrycji daleki był od tego, jakie możliwości ma nasza zawodniczka. Patrycja zaliczyła w rwaniu tylko jedno podejście do 97 kg, w podrzucie sytuacja się powtórzyła – ponownie zaliczone jedno podejście do 120 kg. Na pewno zawodniczka czuje niedosy po tym starcie, ponieważ ostatnio jej forma zdecydowanie wzrosła. Na sprawdzianach kadry pokonywała już w rwaniu ciężar 102 kg, a ciężar ten jest rekordem Polski seniorek. Niestety w sportach indywidualnych, bardzo często mamy do czynienia z tak zwaną dyspozycją dnia i chyba właśnie z takim dniem mieliśmy do czynienia. W ostatnim dniu zawodów startowała jeszcze jedna zawodniczka, która brana jest pod uwagę na wyjazd do Brazylii – Małgorzata Wiejak w Zawiszy Bydgoszcz. Jednak jej start rownież nie należał do najbardziej udanych. Mistrzostwa Polski w Mroczy, miały selekcjonerowi kadry narodowej pomóc podjąć decyzję – jednak chyba w tej chwili ma zdecydowanie trudniejsze zadanie. W najbliższy czwartek zbiera się zarząd Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, na którym będą zatwierdzane składy na igrzyska.

Podium kategorii wagowej 69 kg

Patrycja Piechowiak z trenerem, tatą - Wojciechem Piechowiakiem

Patrycja w otoczeńiu najwierniejszych kibiców, koleżanek z kadry i rodziny

W niedzielę zapytaliśmy Patrycje o jej wrażenia ze startu:
- Jak oceniasz swój start
- To chyba rzeczywiście nie był mój dzień. Wiem, ze stać mnie na zdecydowanie więcej. Na sprawdzianach obozowych byłam bardzo zadowolona, bo jeszcze nigdy nie miałam takiej formy.
- To czego zabrakło
- Trudno powiedzieć – oprócz dyspozycji dnia, może trochę szczęścia.
- Co teraz?
- Teraz czekamy na decyzje trenera Ireneusza Peplowskiego, a ta już w czwartek. Być może będziemy mieli jeszcze jeden sprawdzian na obozie w spale, który zaczyna się już w tym tygodniu
W Mroczy miał także startować nowotomyślanina Martin Stasik, jednak razem z trenerem Jerzym Nowakiem, zdecydowali że ze względu na drobną kontuzję zawodnik nie wystartuje. - - Już we wrześniu Martin startuje w mistrzostwach Europy juniorów i te zawody są dla niego priorytetowe, więc nie ma co ryzykować – powiedział Jerzy Nowak – trochę szkoda, bo patrząc na wyniki rywali, to Martin mógł zdobyć brązowy medal mistrzostw Polski seniorów, a przypomnę że ma dopiero 15 lat.
Podczas tych mistrzostw był jeszcze jeden nowotomyski akcent. Szef marketingu LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl, z ramienia Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, prowadził doping dla zgromadzonych kibiców.

Patrycja z przeprowadzającym rozmowę, Robertem Salwowskim

dodano: 03.07.2016

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA