Praca wre!

Ostatnio dużo piszemy o Patrycji Piechowiak, ale nie ma się czemu dziwić, bo jest to największy sukces sportowy w historii naszego miasta, a nawet powiatu. Jednak mlodsi koledzy Patrycji, rownież nie próżnują. 2 lipca w ostatnim dniu Mistrzostw Świata Juniorów do lat 20 w najcięższej kategorii wagowej wystartował zawodnik LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl – Radosław Jarnut. Był to pierwszy tak poważny start Radka, po przebytej kontuzji i widać, że zawodnik wrócił do formy zdobywając jedenaste miejsce na świecie w bardzo dobrze obstawionego wadze. To naprawdę dobry prognostyk na przyszłość.

Trójka, młodszych od Radka kolegów klubowych, rywalizowało w dniach 7-10.07 w Nowej Rudzie (dolnośląskie), gdzie odbył się finał XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów. Nowotomyski klub reprezentowało trzech zawodników. Pierwsza startowała Natalia Kudłaszyk, która wywalczyła wicemistrzostwo kraju w kat. 53 kg. Jest start został zauważony przez trenera kadry narodowej dziewcząt do lat 17, który powołał ją na ostatnie przed Mistrzostwami Europy, zgrupowanie kadry w Giżycku. W drugim dniu wystartował Piotr Kudłaszyk, który również wywalczył wice mistrzostwo Polski. Niestety zawodnik ten, również nie mógł w pełni pokazać swych umiejętności, bo przede wszystkim walczył z kontuzją nadgarstka, a mając na uwadze start w nadchodzących ME, zawodnik wraz z trenerem postanowili, nie włączać się do walki o złoto. W ostatnim dniu brąz wywalczył Aleksander Kowalski, zdobywając swój pierwszy medal rangi mistrzostw Polski.

Piotr Kudłaszyk

Aleksander Kowalski

 

 

Wielu zawodników „Budowlani – Całus”, również nie próżnuje, szlifując formę na nowy sezon, na obozach kadr narodowych, kadry wojewódzkiej i na obozie dochodzeniowym w siedzibie klubu.
Działacze klubowi, również maja pełne ręce roboty. Do Mistrzostw Europy pozostały już tylko dwa miesiące, dlatego cyklicznie odbywają się spotkania komitetu organizacyjnego. Są już wyznaczone osoby odpowiedzialne za poszczególne zadania. Teraz ustalane są szczegółowe plany, począwszy od pierwszego kontaktu z ekipami na lotnisku, przez logistykę dojazdów z hotelów na zawody i treningi, aż po przebieg samych zawodów. Jak trudne to zadanie, może uzmysłowić skala imprezy. Nawet na dziesięć dni przyjedzie do Nowego Tomyśla, ponad pięciuset zawodników, trenerów i działaczy podnoszenia ciężarów z całego kontynentu.

 

dodano: 16.07.2016

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA