Relacja z Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS - 20-23.08.2020 - Zamość

Pierwszego dnia zmagań na Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS w Zamościu nasze zawodniczki dzielnie walczyły, jednak jedynie Patrycji Górnej udało się zakończyć swoją kategorię na podium. Zajęła ona drugie miejsce i trzykrotnie pobiła swoje rekordy życiowe. Blisko podium, bo IV miejsce zajęły Zuzanna Molenda (również nowe rekordy życiowe), Oliwia Przybył oraz Gabriela Kupś.
Drugiego mistrzostw, tj. 21 sierpnia 2020 roku  na pomoście zameldowało się 18 naszych zawodników. Tego dnia zmagania rozpoczęli także chłopcy. Warto podkreślić znakomity występ Pauliny Michalskiej, która wyrwała w dwuboju 119 kg i zdobyła złoty medal w swojej kategorii wagowej, wyprzedzając drugą zawodniczkę o 14 kg. Srebro wywalczyła Martyna Rosolska i Adrian Krupa, który przegrał złoto o 1 kg!
Trzeci dzień Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS w Zamościu przyniósł kolejne sukcesy ekipy LKS „Budowlani-Całus”. Złoto w kategorii 81 kg do lat 15 zdobył Kacper Dziamski. Jego wynik to 221 kg w dwuboju. Ponadto, dwa srebra zdobyli Adrian Haładuda w kategorii 61 kg do lat 15 oraz Kacper Lemański w kategorii 73 kg do lat 15. Ich wyniki w dwuboju to odpowiednio 162 kg i 156 kg. Brąz do domu przywiezie także Sergiusz Wójcik, który startował tak jak Haładuda w kategorii 61 kg do lat 15. Jego wynik w dwuboju to 159 kg. Zatem w tej kategorii nasi zawodnicy zajęli dwa z trzech miejsc podium, a tuż za podium uplasował się Dawid Lisiak. Wszyscy zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze.
Ostatni, czyli czwarty dzień Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS w Zamościu to start naszego ostatniego zawodnika, tj. Szymona Lisiaka, który  zdobył brązowy medal w kategorii +102 kg do lat 17. Jego wynik w dwuboju to 250 kg. Podczas niedzielnego podsumowania ogłoszono również klasyfikację klubową i wojewódzką. W klasyfikacji klubowej wygrał nasz LKS „Budowlani-Całus” (zdobył 147 punktów) i to z miażdżącą przewagą, gdyż kolejny zespół w tabeli zdobył 93 punkty. W klasyfikacji wojewódzkiej, po raz pierwszy w historii, pierwsze miejsce zdobyło województwo wielkopolskie, przy ogromnym udziale naszych zawodników. To były naprawdę udane mistrzostwa! Wielkie brawa dla wszystkich zawodników za nowe rekordy i wspaniałą sportową walkę.

Wyniki naszych zawodniczek i zawodników - 20-23 sierpnia 2020 r.
Patrycja Górna - II miejsce - srebrny medal - kat. 59 kg do lat 15
Milena Świderska - spaliła wszystkie próby rwania; nieklasyfikowana - kat. 59 kg do lat 15
Oliwia Stefańska - IV miejsce - kat. 59 kg do lat 17
Weronika Macioszek - spaliła podrzut na 48 kg; nieklasyfikowana- kat. 64 kg do lat 15
Paulina Michalska - I miejsce - złoto - kat. 64 kg do lat 15
Oliwia Nowak - III miejsce - brąz - kat. 64 kg do lat 15
Adela Szmyt - IV miejsce - kat. 64 kg do lat 15
Nadia Janowska - VIII miejsce - kat. 64 kg do lat 15
Andżelika Jasińska - nie wyszła do podrzutu z powodu kontuzji; nieklasyfikowana - kat. 71 kg do lat 15

Krystian Dziamski - X miejsce - kat. 45 kg do lat 15
Maciej Kędzierski - spalił podrzut na 30 kg; nieklasyfikowany - kat. 45 kg do lat 15

Obóz dochodzeniowy przed Mistrzostwami LZS

W dniach 3-19 sierpnia 2020 roku nasi młodzi sztangiści odbywają obóz dochodzeniowy. Przygotowują się na Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w podnoszeniu ciężarów, które odbędą się w dniach 20-23 sierpnia w Zamościu. Niestety z powodu znacznego ograniczenia dotacji przez gminę Nowy Tomyśl w tym roku młodzi sztangiści, zamiast na obozie wyjazdowym muszą przygotowywać się na obiektach LKS "Budowlani-Całus" w Nowym Tomyślu. Zajęcia odbywają się codziennie, a zawodnicy spoza Nowego Tomyśla dowożeni są przez rodziców. Klub zapewnia młodym adeptom ciężarów obiad, który serwowany jest przez Hotel Kopernik.

dodano: 12.08.2020

Pozdrowienia z obozów Kadry Narodowej

Lipiec i sierpień dla przedstawicieli LKS "Budowlani-Całus" na zgrupowaniach kadr narodowych to czas wakacji, tylko wytężonej pracy nad formą.  Nasi zawodnicy oraz trenerzy rozjechali się po całym kraju, gdzie trenują m.in. w Centralnych Ośrodkach Sportu we Władysławowie, Giżycku, Zakopanem oraz w Łężeczkach. Pomimo ciężkiej pracy nie brakuje im uśmiechu na twarzach. Sportowe pozdrowienia dla wszystkich sympatyków naszego klubu!

dodano: 11.08.2020

Wakacje z Olimpijką Patrycją Piechowiak

W lipcu i w sierpniu odbędzie się cykl zajęć pt. „Wakacje z Olimpijką”, które będą się odbywać w Młodzieżowym Centrum Podnoszenia Ciężarów os. Północ 37. Zajęcia poprowadzi olimpijka z Rio de Janeiro 2016 - Patrycja Piechowiak - trenerka podnoszenia ciężarów w klub LKS "Budowlani-Całus". Zajęcia będą odbywać się 4 razy w tygodniu w godz. 10.30 – 12.30 w następujące dni poniedziałek, wtorek, środa, piątek w turach 2 tygodniowych.

Zapisy do 10 lipca 2020 r. pod nr telefonu 667063924 lub bezpośrednio w Młodzieżowym Centrum Podnoszenia Ciężarów w Nowym Tomyślu - osiedle Północ 37. Po terminie zapisów także zapraszamy do kontaktu. Zajęcia rozpoczynamy 13 lipca 2020 roku o godz. 10:30 na siłowni MCPC. Odpłatność za I turnus 13-24 lipca wynosi 160 zł, a za II turnus 10-19 sierpnia wynosi 140 zł. Zapraszamy dzieci i młodzież!

dodano: 03.07.2020

Turniej Wakacyjny u Budowlanych - 27.06.2020

W sobotę 27 czerwca 2020 roku odbył się Turniej Wakacyjny. Wystąpili na nim wyłącznie zawodnicy naszego klubu, a było ich blisko pięćdziesięciu. Zawody odbyły się w trzech grupach w dwóch bojach. Najważniejszym celem tego turnieju nie były wyniki, lecz przypomnienie zawodnikom atmosfery startu na zawodach i integracja naszych podopiecznych z kilku podsekcji. Ponadto, dla zawodników i ich rodzin przygotowane zostały przysmaki (obłędne racuchy z jabłkiem) oraz grill, na którym smażyła się pyszna karkówka. Kulinarne przysmaki dostarczone zostały przez Hotel Restaurację Kopernik w Nowym Tomyślu, za co bardzo dziękujemy. To była owocna sobota z ciężarami.

dodano: 02.07.2020

Powołania do Kadry Narodowej

W dniu 16 czerwca 2020 roku Polski Związek Podnoszenia Ciężarów ogłosił powołania na obozy przygotowawcze Kadry Narodowej U-17, U-23 oraz seniorów. Na liście powołań znalazło się czterech naszych zawodników: Piotr Kudłaszyk, Paulina Kudłaszyk, Kacper Dziamski oraz Adrian Krupa. Pierwszy z nich uda się do Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem (obóz w dniach 5-18 lipca 2020 r.), a pozostała trójka uda się do Centralnego Ośrodka Sportu w Giżycku (obóz w dniach 5/6-18 lipca 2020 r.). Ponadto, do Giżycka udadzą się nasi klubowi trenerzy: Marcin Lampe (asystent trenera kadry U-17) oraz Bartosz Malak (trener motoryki kadry U-17). Gratulujemy powołań i trzymamy kciuki za Was!

dodano: 18.06.2020